Oferta

Rei Ki

Reiki jest formą uzdrawiania wywodzącą się od mistrzów dalekiego wschodu. Przez tysiąclecia system utrzymywany był w tajemnicy przez lamów tybetańskich, którzy udostępniali tę metodę jedynie wybranym osobom. 

W XIX-wiecznej Japonii Reiki zostało ponownie odkryte i rozpowszechnione przez dr Mikao Usui. Podczas wielodniowych medytacji Usui doznał objawienia i otrzymał dar uzdrawiania przy użyciu energii, którą nazwał Reiki.


Metoda polega na przekazywaniu energii życiowej poprzez dłonie, w celu leczenia siebie lub innych. Używanie jej nie wymaga przynależności do żadnego systemu wiary i nie wchodzi w konflikt z żadną religią. 

Nazwa Reiki pochodzi z języka japońskiego (Rei – wyższa inteligencja, Ki – energia życiowa) i oznacza uniwersalną siłę życia, która przenika wszystko, co istnieje we wszechświecie. Ludzi, zwierzęta i rośliny odróżnia od przedmiotów martwych ciągły przepływ życiodajnej energii. Cały wszechświat jest nią wypełniony. Bez tej energii nie istniałoby życie. Nauka potwierdza to, że wszechświat wypełniony jest falami energetycznymi. Fale te są bardzo istotne dla wszystkich żywych istot. 
 
Zabiegi określane jako Reiki pozwalają odblokować kanały energetyczne w ciele człowieka, a dzięki temu wzmocnić i odbudować jego siłę życiową. Zdrowi energetycznie mamy zdrowe ciało fizyczne. Jeszcze do niedawna, aby poznać tajniki stosowania tego systemu, tybetańscy mnisi musieli poświęcić wiele lat na medytacje. Dzisiaj odbywa się to znacznie prościej. Żeby zestroić się z falami Energii Życia, wymagana jest inicjacja dokonana przez Mistrza (nauczyciela). Reiki nie można nauczyć się samemu. Dostęp do energii otrzymujemy poprzez inicjacje przeprowadzane w czasie warsztatów przez Mistrzów Reiki oraz przez praktyki energetyczne.

Do przejścia inicjacji („dostrojenia”) nie musimy posiadać żadnych nadzwyczajnych zdolności. Jeśli chcemy, możemy posiąść i zdobywać kolejne specjalizacje przechodząc – według własnego uznania i we własnym tempie – przez wielostopniowe kursy. Reiki to nie tylko uzdrawianie za pomocą energii. Reiki zaszczepia w ludziach uczucie miłości do każdej żywej istoty oraz przypomina, że wszyscy pochodzimy z jednego źródła. Reiki nie można wykorzystać w złych celach, gdyż propaguje miłość. Jest to droga duchowego rozwoju, odmieniająca nasze życie na lepsze, uruchamiająca w nas procesy samouzdrawiania, będącego następstwem samoakceptacji i miłości do samego siebie.

Dziś Reiki jest niezwykle popularne. Olbrzymia liczba nauczycieli i skuteczność tej metody zarówno w praktykach uzdrawiania, jak i w zakresie rozwoju duchowego sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na nauczenie tej metody. 

Otaczająca nas przestrzeń pełna jest utrzymującej wszystko przy życiu, uniwersalnej energii. Energia ta w swej czystej postaci czyni jedynie najwyższe dobro. Każdy człowiek posiada połączenie ze źródłem energii życia, ale traci je na skutek systematycznego cywilizowania się. Możliwość pełnego korzystania z tej energii uzyskujemy w wyniku dostrojenia (inicjacji) przeprowadzonego przez uprawnionego Mistrza Reiki. Możliwość tę może otrzymać każdy, bez względu na płeć, wiek, wyznawaną religię, stan zdrowia, poglądy polityczne, wykształcenie i pochodzenie. 
Reiki działa na wielu poziomach życia, wspomaga fizycznie, psychicznie, emocjonalnie i duchowo. 
 
Dzięki temu wpływa nie tylko na objawy, ale również przyczyny choroby.
Reiki jest także – a może przede wszystkim – metodą pracy nad rozwojem własnej osobowości. Prowadzi do poznania, zaakceptowania i pokochania siebie. 
 
Według tradycji Rei Ki w lini Usui, wiedza oraz inicjacje są przekazywane etapami:
 
  • I Stopień jest wprowadzeniem w historie Rei Ki, poznaniem technik nakładania rąk, w celu przekazania uzdrawiającej energii sobie oraz innym. Podczas I stopnia, uczeń otrzymuję również 4 inicjacje, mające na celu otwarcie kanałów energetycznych na uzdrawiającą energię. 
 
  • II stopień jest dostrojeniem się do jeszcze wyższych częstotliwości energii. Uczeń otrzymuję trzy tajemne symbole objawione Mikao Usui, podczas trzech inicjacji. Dzięki nim min. będzie mógł uzdrawiać również na odległość oraz pracować na jeszcze głębszym poziomie ze sobą oraz innymi.
 
  • III stopień jest wtajemniczeniem Mistrzowskim. Na tym etapie uczeń otrzymuję wiedzę oraz specjalne znaki, dzięki, którym będzie mógł inicjować innych. Staje się dzierżawcą lini przekazu Rei Ki. 
 
 
Niektóre właściwości i skutki działania Reiki:

– dostosowuje się do naturalnych potrzeb biorcy,
– wspomaga zabiegi medyczne,
– inicjuje i wspiera proces samouzdrawiania,
– przywraca dobre samopoczucie,
– usuwa blokady, odpręża ciało, koi nerwy,
– oczyszcza ciało z toksyn,
– regeneruje i wzmacnia organy, tkanki, skład chemiczny ciała, komórki,
– podnosi witalność organizmu,
– wyrównuje gospodarkę energetyczną,
– likwiduje strach przed życiem i ludźmi, powoduje radość istnienia,
– pogłębia odczuwanie doznań duchowych.
 
MOJA LINIA PRZEKAZU MISTRZÓW REI-KI:

– 1914 r. Dr Mikao Usui  (Japonia)
– 1925 r. Chujiro Hayashi – uczeń i asystent Dr Usui
– 1900 r. Hawayo Takata (Hawaje)
– 1946 r. Philis Lei Furumoto  (USA)
– 1960 r. Sali Sawada  ur. w Tokyo naucza w Sydney
– 1988 r. Kinga Roberts  (Australia – Sydney)
 2000 r. Cornelia Grzemska  (Polska)
 
*Uczestnicy warsztatu otrzymają międzynarodowy certyfikat w j. angielskim, uznawany na całym świecie.
 

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *